آجر دکوراتیو ( هلندی - آنتیک - داخلی )

آجر دکوراتیو سفید (آجر آنتیک سفید)

آجر دکواتیو سفید (آجر آنتیک سفید)، یکی از پر فروش ترین محصولات کارخانجات تولید آجر هلندی محسوب می شود.

در طراحی دکوراسیون داخلی، آجر سفید در نظر بیننده نظم و پاکیزگی ایجاد می کند. این نوع دکوراسیون می تواند در تمامی مکان ها مورد استفاده قرار گیرد. ساده ترین راه برای انجام این کار استفاده از یک ساختمان جدید است که در آن دکوراسیون داخلی وجود ندارد. در این مورد، استفاده از آجر سفید داخلی و طراحی داخلی با آجر نسوز در واقع برای تکمیل زیبایی نما می باشد و بهتر است همراه با آن از وسایل ویژه و رنگی دیگری استفاده شود. بعنوان مثال استفاده از چوب، سنگ های طبیعی با رنگ های گرم و یا استفاده از موادی همچون های گلاس و … با رنگ پس زمینه ی آجر دکوراتیو سفید، زیبایی خاصی را رقم می زند.

ضمنا، این نوع آجر سفید داخلی عمدتا دارای ویژگی هایی مانند مقاومت در برابر رطوبت، عایق عالی صدا، سازگاری با انواع نماها و تجهیزات و مبلمان خانه می باشد.به غیراز دیوارها، از این آجر نما برای دکوراسیون داخلی، ساخت پارتیشن ها، در طراحی دیوار اطراف ال سی دی (تی وی وال – TV Wall)، دکوراسیون ستون ها و آرک ها می توان استفاده کرد.

آجر دکوراتیو داخلی با رنگ خردلی
 • آجر هلندی (آجر داخلی) خردلی روشن
 • آجر دکوراتیو با رنگ خردلی تیره

به کارگیری آجر داخلی خردلی به تنهایی یا کاربرد ترکیبی آن با دیگر آجرنماهای رنگی، بناها و سازه های خاص و منحصر به فردی را خلق می نماید؛ به ویژه زمانی که از ترکیب رنگ تیره و روشن در طراحی نماهای داخلی و خارجی ساختمان ها استفاده می گردد.

نمونه تابلو کار شده با محصولات اجر نما هلندی هوبر (به نمایندگی ها و همکاران مجموعه، در صورت تمایل چنین نمونه ای برای نمایش به مشتریان داده می شود)

به کارگیری آجر هلندی خردلی در صنعت ساختمان سازی، به هر خانه یا ساختمانی ظاهری خاص و متفاوتی می بخشد. آجرهای خردلی، قابلیت استفاده در هر سبک معماری را به صورت حرفه ای و چشم گیر دارند. از تولید آجر هلندی، می توان برای خلق انواع بافت ها، به صورت تک رنگ یا ترکیبی با رنگ های دیگر (استفاده از آجر رنگ روشن مرسوم تر است) در طراحی نماهای خارجی و داخلی ساختمان ها استفاده کرد.

طراحان، معماران و سازندگان ساختمانی در اکثر اوقات ترجیح می دهند که در نمای آجری، از ترکیب رنگ های تیره و روشن تر استفاده کنند و طیف مختلفی از هارمونی رنگ آجر را بکار ببرند تا آجری بودن و طبیعی بودن نما بیشتر دیده شود. امکان سفارش رنگ های ترکیبی نیز در هنگام سفارش محصولات آجر نما برای دکوراسیون داخلی و خارجی، فراهم می باشد.

آجر دکوراتیو هفت رنگ

با تحقیق های صورت گرفته، مشخص شده رنگ ها تاثیرات خوبی در احساس روحی و روانی دارند و همچنین در دریافت حس فیزیکی از محیط موثر هستند. رنگ، ظاهر داخلی و خارجی بنا را به شکلی متفاوت به مخاطب القا می کند. یک رنگ می تواند احساسات شما را برانگیزد و شما را تشویق به انجام کارهای متفاوتی کند.

با توجه به تاثیرات محیطی، یک رنگ می تواند معماری فضا را مناسب تر خلق کند. با بهره گیری از رنگ بندی های متناسب در ظاهر یک ساختمان می توان محیطی پر انرژی، آرام بخش و جذاب ایجاد کرد.

به همین سبب کارخانه تولید کننده آجر هلندی با رنگ های متنوع و بخصوص تولید انواع آجر آنتیک هفت رنگ سعی کرده در طراحی منزل شما نقش مهمی داشته باشد.

آجر دکوراتیو داخلی خاکستری

همانطور که گفته شد، کاربرد آجرنما هلندی در معماری داخلی بسیار زیاد می باشد. می توانید با کاربرد آجر نما در ترکیب با چند متریال دیگر به فرمی برسید که بسیار زیبا و قوی عمل کند.
کاربرد رنگ خاکستری نیز در ایجاد فضای سرد کمک می کند.

ترکیب آجر تیره با رنگ خاکستری بسیار جالب است. می توان در دکوراسیون داخلی فقط دیوار اصلی اتاق را با آجر نما پوشش داد و سپس دیگر عناصر را متناسب با آن انتخاب کرد. آجرهای خاکستری با نورپردازی مناسب و استفاده از عناصر دیگر در کنار آن به بهترین شکل به چشم می‌آید.

آجر نما هلندی با رنگ قرمز

آجرنما با رنگ قرمز از انواع دیگر آجر نما دکوراتیو، می‌تواند همه آن چیزی را که شما از آجر به عنوان جزئی از مصالح خانه انتظار دارید، مثل زیبایی و… را بصورت یک جا در اختیارتان قرار دهد و در دو طیف رنگی تیره و روشن در اختیار شما قرار می گیرد.

آجر هلندی قرمز بین کابینتی با تلفیق نور، زیبایی را چند برابر می کند.

ایجاد فضایی دنج و گرم در کافه رستوران با کاربرد آجر قرمز

ایجاد نمای خاص، شیک و منحصر بفرد از ویژگی‌های بارز آجر قرمز محسوب می‌شوند. ساختمان و بناهایی که در ساخت نمای آن ها از آجر قرمز بهره گرفته شده‌است، ظاهری بسیار طبیعی دارند.

آجرنمای هلندی قرمز، کاربردهای فراوانی دارند. از جمله این کاربردها می‌توان به استفاده از آن‌ها برای نمای داخلی و خارجی ساختمان‌ها، ساخت سوله‌ها و استفاده از انواع رنگ‌ های تیره‌ تر آن برای ساخت بناهای تاریخی همچون ساخت موزه‌ها و مسجدها اشاره کرد.

 • دارای وزن کم و سبک
 • ویژگی آب گریزی و عدم جذب آب
 • طول عمر زیاد با ماندگاری بالا
 • مقاومت بالای آجر داخلی (دکوراتیو)
 • سهولت و آسانی در نصب و اجرا
 • امکان نصب بر روی هرگونه سطح صاف
 • ساخت و تولید در سایز و ابعاد متفاوت
 • تنوع رنگ بندی های ایده آل برای کارهای مختلف

دارای وزن کم و سبک: آجر نما هلندی حدود یک سوم وزن سنگ های طبیعی را دارد. این ویژگی سبب کاربرد بیشتر از آجر دکوراتیو داخلی در نمای داخلی و بیرونی می شود.

آب گریزی و عدم جذب آب: نفوذ آب در آجر دکوراتیو کمتر از ۳% بدون نانو و با نانو می باشد.

طول عمر زیاد با ماندگاری بالا: آجرنما داخلی طول عمر بالایی نسبت به سایر آجر ها دارد که این ویژگی سبب ماندگاری بالا آجر دکوراتیو و انتخاب بیشتر توسط معماران و  مهندسان عمران می شود تا کار خود با کیفیت بیشتر ارائه دهند.

مقاومت آجر دکوراتیو داخلی: دارای مقاومت کششی و فشاری و مقاومت دمایی آن بین ۳۵ تا ۱۲۰ می باشد و آجر داخلی (دکوراتیو) دارای سختی بالا در حد سنگ طبیعی و مقاوم در برابر تابش آفتاب، حرارت، سرما، قابلیت ضد آب و گرد و غبار می باشد.

تنوع رنگ بندی های ایده آل برای کارهای مختلف: رایج ترین آجر هلندی انتخاب شده توسط مشتریان در رنگ سفید می باشد. و بطور کلی شامل رنگ های سفید، خردلی، مشکی، خاکستری، قرمز و هفت رنگ می باشد.

 • آجر هلندی تقلبی به صورت کارگاهی و با ابزار غیر استاندارد تولید می شود.
 • ضریب نفوذ آب در این گونه محصولات تقلبی بالاست و نفوذ آب به درون آن باعث یخ زدگی و ترکیدگی آجر و علاوه بر این باعث شوره زدن و کثیفی سطح آجر می شود. به عبارت دیگر، سیل نبودن سطح آجر، باعث بروز مشکلات مذکور می شود. در حالی که  سطح آجرهای استاندارد را با استفاده از مواد نانو سیل می کنند.
 • در آجرهای تقلبی، از رنگ های ارزان قیمت و کم کیفیت استفاده می شود. به همین دلیل رنگ این آجرها بشدت آسیب پذیر است و هنگام بارش باران، رنگ از آجر جدا شده و روی سطح نما حرکت می کند.
 • کم بودن قیمت آجر های تقلبی باعث وسوسه شدن مشتری می شود.
 • تولید کننده آجر هلندی کم سابقه با تولید آجر های غیر استاندارد، دفتر فروش ندارند.
 • یکی از بهترین روش ها برای شناسایی کیفیت محصولات آجری، این است که از نمونه پروژه های اجرا شده با آن محصولات، بازدید کنید و البته در این بین هر چه از مدت زمان اجرای کار نمای پروژه بیشتر گذشته باشد، بهتر می توان راجع به کیفیت آن قضاوت کرد. نکته مهم اینکه حتما توجه کنید که حتما یک فصل بارندگی از زمان اجرای نمای آن پروژه گذشته باشد تا اگر مشکلی بدلیل بارش باران و نفوذ آب و خاک در بدنه ی آجر رخ داده باشد، قابل مشاهده باشد.
 • آجر های تقلبی به دلیل عدم چسبندگی مناسب با سیمان و ملات از دیوار جدا شده و از نما سقوط می کند.
 1. استفاده از آجرنما دکوراتیو در دیوار داخلی ساختمان
 2. کاربرد آجر هلندی در دیوار بیرونی (نمای خارجی) بنا
 3. آجر آنتیک (آجر دکوراتیو داخلی) در دکوراسیون داخلی و نمای خارجی کاربرد زیادی دارد که به سبب ویژگی های زیر می باشد:
 4. صاف نبودن سطح آجر هلندی
 5. دو رنگ بودن سطح آجرنما داخلی
  1. جهت کاربرد آجر هلندی در نمای بیرونی، روی سطوح آن را نانو زده تا در برابر بارندگی و گرد و غبار استحکام و دوام  بیشتری داشته باشد.